Korporacija Kyocera je predstavila tiskalnik Forearth za tiskanje na blago, ki bo bistveno zmanjšal negativne vplive modne industrije na okolje. Pričakovanja so velika, saj bo nova tehnologija tiskanja izdatno prispevala k odpravi onesnaževanja vode, ki je že dolgo težava v tekstilni in oblačilni industriji.
Tradicionalno analogno tiskanje na tekstil namreč porabi veliko vode in jo hkrati tudi izdatno onesnažuje. Tekstilna in oblačilna industrija sta pod pritiskom, da s hitrim ukrepanjem zmanjšata to težavo, ki jo povzroča barvanje tekstila. Ena izmed rešitev je lahko tudi Kyocerin novi brizgalni tiskalnik za tekstil Forearth, kjer sta nova tako patentirana brizgalna tehnologija kot črnilo.
Tiskanje brez vode
Na splošno se pri tiskanju na tekstil uporablja barvno črnilo, ki zahteva uporabo velike količine vode. Forearth pa je tiskalni sistem »vse v enem«, pri katerem se uporablja novo pigmentno črnilo, tekočino za predhodno obdelavo in sredstvo za končno obdelavo, ki se v istem zaporedju stalno odvajajo iz glave brizgalnih tiskalnikov. Ta sistem odpravlja predhodne in naknadne postopke, ki so potrebni za običajno barvno tiskanje, in zmanjša porabo vode pri tiskanju na tekstil za 99 odstotkov. Poleg tega nova rešitev za tiskanje prispeva k zmanjšanju porabe energije in emisij ogljikovega dioksida.
Svoboda ustvarjanja
Pri običajnem digitalnem tisku z barvilom so potrebne različne vrste barvil za različne tkanine iz različnih vlaken. Forearth rešuje tipične težave pigmentnega tiskanja, kot so slabši razvoj barv, obstojnost in trd občutek. Hkrati na eni sami napravi omogoča zelo natančno in podrobno tiskanje na različne tkanine, od bombaža, svile in poliestra do najlona in mešanih tkanin. Tiskanje je prilagojeno tudi širokemu spektru kategorij, od ženske mode in športnih oblačil do oblačil za dojenčke in hišnega tekstila.
Lokacija ni več pomembna
Ker je pri tehnologiji Forearth potrebna le majhna količino vode, ni več treba, da tekstilni obrati stojijo blizu vode, ampak so lahko na primernejših območjih bližje potrošnikom. Dvostopenjski sistem tiskanja in sušenja pa drastično skrajša število korakov od načrtovanja do proizvodnje tkanin. Zaradi tega so lahko proizvodni procesi v industriji bolje optimizirano, serije so lahko manjše, transportne poti pa krajše in hitrejše. Zaradi kompaktne zasnove so lahko tekstilni obrati bistveno manjši kot pri klasičnem načinu tiskanja. Vse to še dodatno pripomore k okolju prijaznejšemu tiskanju tkanin.